Matu sagatavošana pirms krāsošanas. Kā to izdarīt

Pelēkajiem un balinātajiem matiem pirms krāsošanas ir nepieciešama sagatavošana. Nezinot šīs procedūras nozīmi, tā var nedarboties pirmo reizi panākt vienotu, vienotu krāsu krāsojot matus. Procedūras būtība un tās ieviešanas algoritms ir parādīts rakstā.

Kāda ir šī procedūra

Matu sagatavošana pirms krāsošanas ir matu piesātināšanas process ar dabisko krāsu pirms galvenās krāsošanas. Pigmentācija ir nepieciešama tām sievietēm, kuru sirmie mati izpaužas skaidri un ārkārtīgi nevienmērīgi. Pēc iepriekšējas matu krāsošanas ar krāsu galvenā krāsošana tiek veikta ar vēlamo nokrāsu.

Pateicoties šim algoritmam, matu struktūra mainās, krāsa iekļūst dziļos matu slāņos, tuvinot to nokrāsu dabiskajam, kas pēc tam ļauj vienmērīgi krāsot matus.

Matu sagatavošana pirms krāsošanas. Kā to izdarīt

Pelēko matiņu dēļ krāsošana tiek veikta daudzkārt biežāk, taču pašai procedūrai ir dažas nianses.

Pelēko matu iepriekšēja krāsošana veic vairākus pamata un nepieciešamos uzdevumus:

 • pigments iekļūst dziļos matu slāņos, padarot to toni dabiskāku un dabiskāku;
 • izlīdzina mirušo un izgaismoto matu porainību un nevienmērīgo struktūru;
 • pigmentējošie līdzekļi to sastāvā satur dažas noderīgas vielas, kas ļauj nostiprināt matu vārpstu, piesātināt matus ar spīdumu un vitalitāti;
 • turpmākā krāsošana notiek vienmērīgi un piešķir bagātīgu nokrāsotās krāsas nokrāsu;
 • krāsojošais efekts kļūst noturīgāks.

Lai pareizi veiktu sagatavošanas procedūru un sasniegtu nepieciešamo toņu iespiešanās dziļumu, labāk to izdarīt skaistumkopšanas salonā, kur speciālisti, pamatojoties uz matu tipu un sirmo matu daudzumu, izvēlēsies procedūras optimālo sastāvu un tehniku.

Iepriekšējai krāsošanai galvenokārt šādas kompozīcijas tiek izmantotas kā pastāvīgas, demipermanentas, semipermanentas, fizikālas kompozīcijas. Pigmenta tonis pārsvarā ir zeltains vai dabisks.

Kādi mati ir ieteicami procedūrai

Iepriekšēja pigmentācija nav obligāta procedūra, taču to ieteicams lietot sirmu matu klātbūtnē:

 • pirmais sirmo matu parādīšanās posms (pelēko matiņu apjoms nepārsniedz 30% no kopējā apjoma);
 • ievērojama baltu matu klātbūtne (pelēki mati kļūst diezgan pamanāmi, to apjoms ir 70-90% no visiem matiem);
 • sirmi mati no galvas pamatnes (mati pēc prepigmentācijas un pamata krāsošanas ir izauguši līdz 3 cm garumam, un pelēkie mati pie saknēm kļūst skaidri redzami).

Arī pelēko matu pakāpe atšķiras pēc to atrašanās vietas. Pelēkos matiņus var lokalizēt vienā vietā vai nevienmērīgi sadalīt pa visu galvu.

Pelēkos matus izceļ arī pigmenta iespiešanās pakāpe, no tā ir atkarīga pigmentējošā materiāla izvēle:

 • viegli pigmentējams;
 • normāla iespiešanās pakāpe;
 • grūti pigmentēt - sarežģīts matu variants, sakarā ar biežu matu vārpstas kutikulas zvīņu izkārtojumu.

Matu sagatavošana pirms krāsošanas. Kā to izdarīt

Ja pirmajos divos gadījumos sagatavošanu mājās var veikt pēc iepazīšanās ar tehniku, tad pēdējā gadījumā iepriekšēja krāsošana ir nepieciešama tikai salonos.

Matu sagatavošana pirms krāsošanas tiek veikta arī šādās situācijās:

 • izceļot matus ar plāniem pavedieniem pēc plaša izcelšanas;
 • ja tiek veikta gradienta krāsošanas tehnika;
 • lai jūsu matiem izveidotu bagātīgu, vienotu krāsu.

Pirms pigmentācijas metodes

Pirms pigmentācijas metodes izvēle tiek izvēlēta atbilstoši matu tipam un iegūtajam vēlamajam tonim.

Pirms pigmentācijas metodes:

VeidsInstrukcijas
Pigmentācija ar septiņām pastāvīgām krāsām.Tie ir jaukti toņi un krāsu krāsu kompozīcijas šķidrā veidā. Produkts tiek uzklāts uz mitriem pavedieniem pēc mazgāšanas un žāvēšanas piecas minūtes ar dvieli. Tūlīt pēc pigmentācijas krāsas sastāvs ar galveno vēlamo krāsu tiek sadalīts pa matiem. Daudzi uzņēmumi ražo krāsvielas, kas jau satur septiņas pastāvīgas krāsas, kas īpaši paredzētas pelēko matu krāsošanai.
Pigmentācija ar pastāvīgu vai tonētu krāsu (repigmentācija).Produkts tiek izmantots sausiem matiem, nepievienojot oksidētāju. Bieži vien šādus produktus lieto sajaucot ar ūdeni. Pēc uzklāšanas lieko mitrumu jānoņem, izmantojot dvieli. Tūlīt pēc pigmentācijas ar šo krāsu tiek uzklāta bāzes krāsa.
Pilnīga virzienu krāsošana pirms galvenās pigmentācijas.Mati tiek krāsoti tā, lai tie atbilstu galvenajam, bet siltākā diapazonā un par 1 līmeni vieglāki par paredzēto rezultātu. Galvenā krāsošana tiek veikta tūlīt pēc procedūras.

Gadījumā, ja galvenais tonis būs tumšs, vienmēr ieteicams veikt prepigmentāciju, izmantojot pilnkrāsu metodi. Pirmās krāsošanas nokrāsa tiek izvēlēta gaišāka par 1 toņu no vēlamās. Šīs metodes īpatnība ir tāda, ka krāsu gammu vienmēr ir vieglāk pievienot nekā vēlāk noņemt tās pārpalikumu.

Izvēloties pirmo krāsu, jums vienmēr jāsazinās tikai ar vienu ražotāju un pēc tā numerācijas jāizvēlas gaišāks tonis nekā galvenajam. Ir vērts atzīmēt, ka dažādu ražošanas uzņēmumu toņu un ķīmiskā sastāva īpatnību numerācija var atšķirties, tāpēc krāsas vienmēr jāizvēlas tikai no viena uzņēmuma.

Sagatavotāja izvēle

Matu sagatavošana tiek veikta, izmantojot krāsvielas ar ļoti aktīviem novatoriskiem komponentiem, kas pirms galvenās krāsošanas ļauj iegūt ne tikai dabisko matu nokrāsu, bet piesātināt tos ar lietderīgām vielām.

Ir daudzi ražotāji, kuri domā par saviem patērētājiem un, ņemot vērā viņu vēlmes, ražo prepigmentantus. Tie ir daļēji pastāvīgi vai pastāvīgi sastāvi bez tumšu vai gaišu krāsu oksidētāja, tuvāk dabiskajam.

Matu sagatavošana pirms krāsošanas. Kā to izdarīt
Pirms krāsošanas ir svarīgi izvēlēties pareizo pigmentu matu sagatavošanai

Ja iepriekšējai krāsošanai tiek izvēlēta parastā krāsojošā kompozīcija, pievienojot oksidētāju, tad jums jāpievērš uzmanība dažām niansēm.

Ja šķipsnas ir mīkstas struktūras, viegli krāsojamas, tad ieteicams iegūt toņu, kas ir 1 tonis gaišāks nekā pēdējais, bet tiem, kuru matu vārpsta ir grūti un grūti nokrāsojama, labāk izvēlēties krāsu 1 tonis tumšāku nekā pēdējā.

Lai pulverveida pigmentu būtu vieglāk iekļūt dziļā matu slānī, eksperti iesaka pigmentu atšķaidīt ar ūdeni proporcijā 1: 1. Bet ir arī šķidrie pigmenti ar unikālu formulu, tos galvenokārt izmanto speciālisti.

Ņemot vērā krāsošanas pamattoņu un matu struktūru, viņi neatkarīgi izvēlas krāsas toni un uzklāšanas slāņa biezumu.

Viens no slavenākajiem šādu prepigmenteru ražotājiem ir Ollin Professional Service Line.

Pastāvīgs

Permanentās krāsas pelēko matiņu prepigmentācijai satur lielu daudzumu krāsu to sastāvā, kas ļauj viegli iegūt dabisku nokrāsu uz pelēkiem matiem. Šīs iespējas ir piemērotas tām sievietēm, kuru mati ir rupji un piesātināti ar taukiem.

Populārākie pastāvīgie prepigmenteri:

RažotājsApraksts
LorealNodrošina toņu stabilitāti dažādās krāsās. Krāsai ir balzams, kas atjauno bojātā stieņa struktūru.
MatricaRažotājs piedāvā dažādas nokrāsu kompozīcijas jebkura veida matiem. Krāsa satur nelielu daudzumu amonjaka, savukārt šķīdumam ir īpaša kopšanas formula.
EstelleKrējuma krāsa, kas ļauj vienmērīgi uzklāt slāni visā matu vārpstas garumā. Lieliski noslēpj sirmus matus, vienlaikus nodrošinot pavedieniem unikālu kopšanu, jo sastāvs satur vitamīnus, kastaņu ekstraktu un mirdzošu pigmenta efektu.
PaleteKrievijas krāsu ražotājs, kas ražo produktus mājas lietošanai. Kompozīcijas ir sadalītas 3 grupās, kas atšķiras pēc pretestības pakāpes. Palete sastāv no 32 toņiem.
VellaUzņēmums izveido īpašu krāsu sēriju sirmiem matiem. Produkti neizžāvē pavedienus un nepievieno piesātinājumu galvenajai krāsai.

Ēnošana

Tonējošie balzami tiek izmantoti matu tonēšanai, neizmantojot pastāvīgas krāsvielas. Tie ir maigāki, bet atšķiras pēc īsā efekta ilguma. Krāsu balzami ir pieejami šampūnu, aerosolu, toniku, balzamu veidā.

Jāatzīmē, ka tonējošos līdzekļus lieto tikai pelēko matu apjoma gadījumā, kas nepārsniedz 30% no kopējā matu apjoma. Pretējā gadījumā attiecīgais efekts netiks iegūts.

Slavenākie uzņēmumi, kas ražo tonēšanas līdzekļus, ir:

 • Estelle;
 • Loreal;
 • Švarzkofs;
 • Kutrins.

Matu sagatavošana pirms krāsošanas. Kā to izdarīt

Matu sagatavošana pirms krāsošanas ar tonizējošiem līdzekļiem tiek veikta, uzklājot vielu matiem visā garumā, pēc tam līdzeklis tiek mazgāts bez šampūna. Uzreiz pēc iepriekšējas krāsošanas tiek uzklāta krāsa ar galveno krāsu.

Izpildes tehnika

Iepriekšējam pelēko matiņu pigmentācijai ir dažas nianses un iezīmes:

 • pirms lietojat jebkuru ķīmisku vielu, vienmēr pārbaudiet to, vai nav alerģijas, uzklājot vielu plaukstas ādā;
 • dažas dienas pirms matu krāsošanas jums vajadzētu atturēties no matu mazgāšanas ar šampūnu;
 • ķīmiskā aģenta lietošana tiek veikta stingri saskaņā ar ražotāja norādījumiem;
 • krāsa jāpieliek tūlīt pēc atšķaidīšanas;
 • krāsošanas procesā rokas jāaizsargā ar cimdiem;
 • krāsas slānim jābūt pietiekamam, tad efekts būs piesātināts un vienmērīgs;
 • pēc krāsas mazgāšanas matiem tiek uzklāts balzams vai maska, kas tiks iekļauta.

Ir 2 paņēmieni, kā veikt prepigmentāciju.

Pirmā metode:

 1. Saspiediet pusi krāsas traukā un atšķaidiet to ar ūdeni vienādās proporcijās.
 2. Krāsu uzklāj tikai pelēkiem matiem visā garumā.
 3. Pēc 15 minūtēm. pēc krāsošanas noņemiet lieko mitrumu ar papīra dvieli, varat izmantot fēnu, taču tas jādara uzmanīgi.
 4. Nenomazgājot preparātu, sagatavoto pamatkrāsas krāsu uzklājiet ar oksidētāju.
 5. Pēc ražotāja norādītā laika ievērošanas izskalojiet matu krāsu ar šampūnu. Pēc tam pavedienus vajadzētu ieeļļot ar kondicionieri vai masku, vēlreiz noskalot.

Otrā metode:

 1. Paņemiet krēmkrāsu par 1 toņu gaišāku nekā pamata krāsa. Nav nepieciešams to atšķaidīt ar ūdeni. Saspiediet pilnu mēģeni traukā, samaisiet.
 2. Izlīdziniet vienmērīgi visā sirmo matu garumā.
 3. Pēc 15 minūtēm. ķemmējiet matus ar ķemmi, kas atbrīvosies no liekās krāsas.
 4. Neskalojot preparātu, uzklājiet bāzes krāsas slāni ar oksidētāju. Toni vajadzētu būt 1 tonis tumšāks nekā prepigmenters.
 5. Noskalojiet matus ar šampūnu un balzamu.

Matu sagatavošana pirms krāsošanas. Kā to izdarīt

Lai iegūtu kvalitatīvu matu krāsošanas rezultātu, jums vajadzētu izvēlēties produktus no profesionālā segmenta. Sadzīves krāsvielas nespēj nodrošināt labu efektu un var sabojāt matus.

Pelēko matu sagatavošanas iezīmes

Pelēko matu sagatavošanai ir dažas savas iezīmes:

 • provizoriska matu pigmentācija sastāv no krāsošanas vienā no diviem foniem: dabīgā vai zelta;
 • ja mati ir smagi, izturīgi, grūti krāsojami, eksperti iesaka lietot krāsvielas bez oksidētājiem, savukārt labākais variants būtu doties uz salonu, kur speciālisti ar maksimālu precizitāti izvēlēsies nokrāsu un vienmērīgi nokrāsos sirmos matus;
 • mīkstiem, plāniem un labi pigmentētiem matiem jums jāizvēlas krāsas ar maigākām īpašībām, kas satur vitamīnus un atjaunojošas formulas;
 • lai efekts būtu ilgstošs un matu krāsa būtu piesātināta, pigmentators jātur vismaz 10 minūtes, vidējais ilgums ir 10-15 minūtes;
 • Vienmērīgu toni var iegūt, ilgstoši ķemmējot matus un pēc tam notīrot atlikumus ar papīra dvieli, bet ne noskalojot.

Matu sagatavošanas procedūra ir nepieciešama tām sievietēm, kurām ir ievērojams daudzums sirmu matiņu. Pirms krāsošanas pigmentācija ļauj sasniegt vienmērīgu dabisko nokrāsu, kas pēc tam atspoguļosies galvenās krāsas piesātinājumā. Turklāt mūsdienu pigmentiem ir unikālas īpašības, kas padara jūsu matus zīdainus un dabiski spīdīgus.

Pigmentācijas video

4 veidi, kā sagatavot matus:

Novērtējiet rakstu
Mode, stils, grims, manikīrs, ķermeņa un sejas kopšana, kosmētika
Pievieno komentāru

Meikaps

Manikīrs

Matu griezumi